Güncel

SEÇİM BİTTİ SIRA GEÇİMDE

Bu ülkede yaşamanın kararını ülkemizde yaşayanların yanı sıra hiç yaşamayanların ve yaşamayacak olanların da katkısıyla yapılan seçimde resmi olmasa da sonuç belli oldu.

Seçimlerde kullanılan orantısız güce karşı düşüncemiz saklı olmak üzere seçmen iradesine saygı göstermek demokrasinin olmazsa olmazı olduğundan sonucun ülkemize HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Haberİ hazırladığımız anlarda konvoylar ve havai fişeklerle kutlanan seçim sonuçları ülkemizde yaşayanları yarın sabahtan itibaren geçim sorunlarını düşünmeye başlayacağımızı ekonomide ki sinyaller bize fısıldıyor.

Bundan sonra ki haberlerimizde bolca işleyeceğimiz bu konuyu şimdilik bir kenara bırakarak seçim sonuçlarının Gökçeada’da ki durumunu inceleyelim.

Tablomuzda da göreceğiniz sandık sonuçları 14 Mayıs ile 28 Mayısı kıyaslama olanağı veriyor.

14 Mayısta 6553 seçmen sandığa giderken 28 Mayısta 6315 seçmen sandığa gitmiş adamızda. 238 seçmen tekrar sandığa gitmeye gerek görmemiş. 14 Mayısta Sinan OĞAN ve Muharrem İNCE için sandığa giden 424 seçmen olduğu biliniyor. Bu seçmenlerden 186’sı 2. tur için tekrar oy kullanmış görülüyor. Geçersiz oylarda 100 den 69’a düşmüş. Sonuç olarak 217 seçmen birinci turda oy vermedikleri 2 adaya oy vermek için sandığa gitmişler. Bu 217 seçmenden 144’ü recep Tayyip ERDOĞAN’a, 83’ü Kemal KILIÇDAROĞLU’na oy vermiş. Tabloyu bizim okumamız böyle. Herkes farklı okuma hakkına sahip.

Bizim görevimiz olayları takip edebildiğimiz ölçüde siz değerli okuyucularımıza aktarmak. Biliyoruz ki en doğru yorumu sizler yapacaksınız. Bu sonuçları siyasilerde kendilerine göre yorumlayıp 10 ay sonra yapılacak yerel seçimler için değerlendirerek seçmenlerin karşısına çıkacaklar.

Bugün oyunu kullanarak demokratik görevini yapan 6315 seçmenden bazılarını dolaştığımız sandıklarda görüntüledik. Kazanan ya da kaybeden tarafta olup olmadıklarına bakmaksızın bastık deklanşöre. Haber sonundaki galerimizde fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

HER ŞEYE RAĞMEN DEVAM EDEN YAŞAMDA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYARAK YAŞAMAYA DEVAM DİYENLERE SELAM OLSUN..

Total Page Visits: 774 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir