GüncelYazarlar

SEÇİME 2 GÜN KALA KULİSLER

Son dakika bilgisi olarak söyleyeceğimiz ilk söz, 6 esnafımızın adaylığını açıkladığı yarışta son durumda aday sayısı şimdilik 4 olarak sürüyor.

Oda başkanlığını halen sürdüren Mustafa ERDEM dışında Barbaros DERELİ, Zerafettin UZUN, Galip KEÇİLİ, Nevzat ALAYLI ve Yasin AVCI’nın da adaylıklarını açıkladıkları yarışta bugün yaşanan gelişmeler sonunda Yasin AVCI ve Zerafettin UZUN’un adaylıklarını geri çekmesi ile aday sayısı şimdilik 4’e düştü.

Bugün yaşananları irdelediğimizde aday sayısında son ana kadar değişiklikler olma ihtimali yüksek. Yarış için aday olacakların listesini sanırız ki genel kurul günü oluşturulacak divana listeler verilene dek kesin olarak bilemeyeceğiz.

Bugün yapılan toplantı (tüm adayların ve siyasi parti ilçe başkanlarının davet edildiği) bu konunun son ana kadar değişiklik gösterebileceğinin en önemli göstergesi.

Bugün yapılan toplantının organizasyonu ve sonuçları ile ilgili siz değerli okuyucularımızı biraz bilgilendirelim.

AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Fatih TAYLAN’ın “oda seçimleri siyasetin dışında olmalı” düşüncesine katkı sunan CHP Gökçeada İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK öncülüğünde gerçekleşen toplantı için 5 aday ve tüm siyasi parti ilçe başkanları konuyu birlikte görüşmek amacı ile bir toplantı düzenlendi.

Akşam saatlerinde Gökçeada Öğretmen Evi lokalinde gerçekleşen toplantıda 4 aday ve 4 siyasi parti ilçe başkanı bir araya geldi.

Toplantıya katılan ilçe başkanları (AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Fatih TAYLAN, CHP Gökçeada İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK, İYİ Parti Gökçeada İlçe Başkanı Özgür KÖSE ve MHP Gökçeada İlçe Başkanı Mehmet ŞAHİN) toplantıya katılan adaylara (Barbaros DERELİ, Nevzat ALAYLI, Galip KEÇİLİ ve Zerafettin UZUN) hitaben “siyasi partiler olarak hiçbir adayın yanında ve karşısında değiliz. Bu seçim esnaflarımızın kararı ile sonuçlanmalı. Biz siyasi parti ilçe başkanları olarak hemfikri olduğumuz bu konuda siz değerli adaylarımızın da özen göstermesini diliyoruz” diyerek ilk amaçlarını açıkladıktan sonra “yapacağınız seçim çalışmalarında adamızın birlik ve beraberliğine zarar verecek söylemlerden uzak durarak seçimden sonra da yüz yüze geleceğimizi unutmadan çalışmaları sürdürmek en doğrusu olacaktır” sözleri ile toplantı gerekçesini belirttiler.

 Toplantı davetini adaylığını çektiği gerekçesi ile katılmayan Yasin AVCI’nın ardından toplantı sonrası da sağlığı ile ilgili sorunları olduğunu belirten Zerafettin UZUN’da adaylığını çektiğini açıklayınca yarışta aday sayısı 4’e düştü. Bu konuda önümüzdeki gün ve saatlerde yeni gelişmeler olabileceği beklentisinin devam ettiği ve son dakikaya kadar değişikliler olabileceği edindiğimiz kulis bilgileri.

Doğru söze ne denir. Esnaflarımızın oyları ile belirlenecek oda seçimleri SİYASETİN DIŞINDA OLMALI. ESNAFLARIMIZDAN İSTENECEK OYLAR İÇİN ÖTEKİLEŞTİRME VE AYRIŞTIRMA YAPILMAMALI.

Cumartesi günü yapılacak genel kurul sonuçlarının TÜM ADAMIZA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE…

Total Page Visits: 605 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir