Güncel

ŞEHİTLERE SAYGI İÇİN SESSİZ YÜRÜYÜŞ

İdlip Şehitlerine saygı için bir araya gelen Gökçeadalılar sessiz bir yürüyüş yaptıktan sonra şehitler için dua ederek karanfil bıraktılar.

Özel gündemle toplanan Gökçeada Belediye Meclisinde meclis üyelerinin muhtarlar, STK temsilcileri ve siyasi partilerin katkısı ile alınan karar gereği saat 18:00’de Anadolu Lisesi önünde toplanan Gökçeadalılar ellerinde bayraklar ile sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdi.

İş yerlerine astıkları bayraklar ile şehitler için saygılarını gösteren Gökçeadalılar birlik olma zamanı diyerek akşam da şehitler için yürüyüş yaptı.

Saat 18:00’e yaklaşırken ellerinde bayraklar ile toplanma alanına gelen Gökçeadalılar 2 büyük bayrak arkasında oluşturulan kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Gökçeada belediye Başkanı Ünal ÇETİN, Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Gökçeada Belediyesi tarafından hazırlanan İdlip şehitlerinin fotoğraf ve isimlerinin yer aldığı posterler önünde meclis üyelerinin imzaladığı bildiriyi okudu.

Ünal ÇETİN konuşmasını bitirince kürsüye gelen Gökçeada Müftü Vekili Metin ERGÖR şehitlerimiz için dua etti. Duaya küçük büyük tüm Gökçeadalılar eşlik etti.

Etkinliğin finalinde de Gökçeadalılar Gökçeada Belediyesi tarafından dağıtılan karanfilleri önünde şehit posterlerinin yer aldığı Atatürk Anıtına bıraktı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN TAVAN YAPTIĞI VE DUYGULU ANLARIN YAŞANDIĞI ETKİNLİK İÇİN EMEK VEREN HERKESE SELAM OLSUN.

133330cookie-checkŞEHİTLERE SAYGI İÇİN SESSİZ YÜRÜYÜŞ
Total Page Visits: 868 - Today Page Visits: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir