ŞİİR VE BEN

Gökçeada’nın Sesi”nde yaklaşık 6 aydır, özellikle adamızın sorunları ve çözüm önerileri doğrultusunda, ayrıca kıyısından köşesinden ülkemizin ve dünyamızın sorunları ile ilgili kayıtsız kalmadan, sorumluluk duyarak yazmaya devam ediyorum.         

Adamızda eksik kalan yönlerden biride kültür ve sanatla ilgili bir dijital derginin yayında olmamasıdır. En azından adalı edebiyata ilgili, şiirler yazan. Şiirlerini de kitap olarak bastırmak için gerekli çevresi veya bu iş için parası olmayan amatör adalı şairlerimiz için böyle bir dijital yayın bir eksikliği giderecektir.         

Sadece şiir olarak değil, özellikle adalı yazarlarımızın, çizerlerimizin eserlerinin tanıtımında da faydalı olacağına inanıyorum. Ayrıca yazarlarımızın vereceği destek de gözardı edilmemelidir. Vereceklerine inandığım bu katkıları mutlaka sağlanmalıdır.         

Bu konudaki girişimci arkadaşlara fazla geç kalmamalarını, adamızın kültür ve sanatına katkı sağlayacaklarını söylemek istiyorum. Umarım bu konu kısa süre içerisinde çözülür ve yayın hayatına başlarlar.          Bu oluşuma katkı olması dileğiyle 2003 yılında yazdığım bir şiirimi sizlerle paylaşmak isterim.                                                     

ŞİİR VE BEN           

Ben           

Aklında kalan           

Şiirim.           

Geçmeyen mevsimlerin           

Gizli Sonbaharıyım.           

Ben         

Hem Kışım           

O kadar da soğuk ve cesur           

Ben            

Hem Yazım           

O kadar da sıcak ve uysal         

Sen seç           

Bil ki bir de bu işin           

Doğuma hazır Baharı da var.

Total Page Visits: 641 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: