GüncelYazarlar

SİYASET SİL BAŞTAN, HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Sevgili okuyucularım, bugün akşam saatlerine doğru İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün ceza verildi ve siyaset yasağı getirildi. Kararı üst mahkemeye taşıma yolu açık. İnanıyorum ki verilen bu karar, istemeden de olsa (Aslında isteyerek ve bilinçli olarak ”İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi de kaybeder” görüşünü acaba yargı yoluyla düzeltebilirmiyizin ümitsiz ve çaresiz son çırpınışıdır.) Türk siyasi hayatının dönüm noktasına fırsat vermiştir, kuvetlendirmiştir. Her şey bu saatten sonra çok güzel olacaktır.

            Recep Tayyip Erdoğan bir anlamda siyasi kariyerine başladığı yerden, İstanbul Büyükşehir Belediyesi noktasında son vermiş olmaktadır. Önümüzde yapılacak seçimler de bu durumu tasdik edecektir. Bekleyip göreceğiz. Hak, Hukuk ve Adalet tecelli edecektir. Çürümüş olan bu düzen demokrasi içinde seçimlerle halkımızın sağ duyusu ile çözülecektir.

            Verilen bu haksız, hukuksuz karar tüm muhalefet partilerini Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir potada kaçınılmaz olarak birleştirecektir. Cumhur İttifakı kaybedecektir. Vatandaşların sağ duyusu bunu sağlayacak güçte ve bilinçtedir. Haklı olanlar galip gelecektir, halk kazanacaktır. Verilen bu siyasi kararın seçim sandıklarına yansımasını göreceğiz.

            ”Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım” bile artık siyasi iktidarı kurtaramaz.

            Esen kalın…Memleket güzel…”’Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 3182 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir