GüncelYazarlar

SOL YANIMI BOŞ BIRAKTIM !

   Sol yanımı boş bıraktım. Dostlar, canlar gelsin doldursun diye. Bir tatlı huzur almaya geldim ben Gökçeada’mız dan. Sor istersen bulabildin mi? diye. Yazlar kışlar geçirdik, dönüp bakıyorum 20 yıl geçmiş adamızda. Gökçeada yakın tanıdığımız gibidir artık bizler için. Güzel şeyler için uğraş verdik, veriyoruz. Adamızda imece usulü ile Gökçeada Cem evinin inşaatını bitirmek için tatlı bir telaş içindeyiz. El veren, gönül veren tüm Gökçeadalılara şükran borcumuz var. Bunun bilincinde olan Gökçeada Cem evi yönetimi, adalıyız diyen herkesi kapsayacak bir eseri kazandırmanın uğraşı içindedir.         

Biline ki Gökçeada Cem evi adamızda kardeşliğin, barışın, adaletin, hukukun daima savunucusu olacaktır. Felsefesi gereği kimsenin arka bahçesi olmayacaktır. Günümüz çağı bizi yormayacaktır, mücadelemize devam edeceğiz. Ada rüzgarı bizi savuramayacak. Öfkemiz, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere karşıdır. Buna hiç bir zaman geçit vermeyeceğiz. Barışın savunucusu olacağız daima. Adalıyım diyen herkesi kucaklayacağız, paylaşacağız. Paylaştıkça çoğalacağız, çoğaldıkça kalıcı olarak Gökçeada’ya hizmet edeceğiz. Önümüze çıkacak engel duvarlarını yine hep beraber aşacağız. Çünkü biz halkız. Tek yüreğiz. Haklıyız, adamız için güzel hayallerimiz var. Bu hayallerimize hep birlikte sahip çıkalım.          

İşte o zaman, yerel yönetimle, mülki amirlikle, sivil toplum örgütleri ile, tüm siyasi parti teşkilatlarıyla dayanışma içinde olduğumuzda sessiz şehir olan adamızın çok sesli oluşumunun güzelliğini hep beraber yaşayacağız. Rüyaların öldüğü bir ada istemiyoruz. Bilakis güzel rüyalarımızın yaşama geçtiği bir Gökçeada hayalimizi el birliği ile daima canlı tutacağız.         

Gökçeada Cem evinin kaba inşaatı aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi bitmiştir. İmece dayanışması ile bu aşamaya geldik. En kısa sürede inşaatı bitirerek, içinde olacak çok amaçlı konferans salonu ve çeşitli kurs odalarımız ile 150 m2’lik lokma salonumuzu ve kütüphanemizi tüm Gökçeadalıların hizmetine sunmak için çabalıyoruz. Bu çabamıza omuz verecek her kişi ve kuruluşa gönül kapımız her zaman açıktır. Yapacağınız yardımların ufak veya büyük olması bizler için aynı değerdedir ve önemlidir. Yapılacak her yardım yerini bulmuş olacaktır. Gönül rahatlığı ile el uzatabilirsiniz, birlikte başaracağız.         

Hoşça kalın, daima esenlik içinde olun. Pandemi salgınına karşı maskemizi takalım, sosyal mesafeye dikkat edelim ve hijyen kurallarına özen gösterelim. Sağlık çalışanlarına daima yardımcı olalım ve destekleyelim.

Total Page Visits: 680 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir