GüncelYazarlar

SON DÖNEMECE GİRERKEN

Seçime bir aylık bir süre kaldı. Geleceğimizi belirlemek, karar vermek için son dönemece girmekteyiz. Daha açık söylersek ülke demokrasisi için son virajdayız. Ya tek adam rejiminin devam etmesine yol vereceğiz, ya da demokrasi için parlamenter sisteme dönüşünün yolunu açacağız.

            Yüz yıllık Türkiye Cumhuriyeti için bir kader seçimine gidiyoruz. Hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, keyfiliğin her konuda giderek arttığı daha fazla otoriterleşmeye götürecek bu seçimler veya normalleşmeye dönüp demokrasiye sahip çıkacağız.

            AKP 14 Mayıs 2023 seçimlerine giderken seçmen tabanından yükselen rahatsızlığı görmezden gelemiyor. Millet İttifakının vaatlerini tekrar etmek pahasına halkımıza yeni bir şeyler söyleyememektedir, çaresizdir. Millet İttifakı’nın ”Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Dönüş” vaadi, AKP’nin getirdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı muhalefetten yükselen sistem itirazının görünür ve meşru kılınmasını sağlamaktadır.

            Kılıçdaroğlu’nun ”Sana söz baharlar gelecek” kampanyası bu seçimlerde seçmenlerce sahiplenilerek sandıklara yansımasında kendini gösterecektir. İnsanlar artık kavgadan bıktı, gelecek baharlara özlem duyuyor. Gelecek baharlarda adalet, huzur içinde geçim sıkıntısı çekmeden yaşamak istiyor. 2023 seçimleri herkesi özgürleştirecek cesur bir yüzleşmeye çağrıdır. Bu çağrının kabul gördüğünü seçim sonuçları ile tüm Türkiye görecektir.

            Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 771 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir