GüncelSpor

SULTANLARIMIZ BAYRAMİÇSPOR’A İLKLERİ YAŞATTI

A grubunda bu güne kadar oynadığı 6 maçı hiç set vermeden kazanan ve namağlup olarak Gökçeada’ya gelen Y. Bayramiçspor Kız Voleybol Takımı’na sultanlarımız ilkleri yaşattı. (İlk kaybedilen set, ilk kaybedilen puan ve ilk kaybedilen maç)

Gökçeada’nın gururu sultanlarımız Gökçeada Akademispor forması altında grup maçlarının bitmesine 1 maç kala yarı finali garantiledi.

Gruplarını ilk 2’de bitirenlerin çapraz olarak eşleşerek devam edecekleri ve il birinciliğinin belirleneceği statü için grup maçlarının bitmesine birer maç kaldı.

Sultanlarımız bu gün şu ana kadar hiç set vermeyerek tüm maçlarını kazanan Y. Bayramiçspor’u 25-21, 25-22 ve 25-20’lik setler ile 3-0 yenerek grup ikinciliğini garantiledi.

Grupta son maçını yarın Biga Çiçeklidedespor ile yapacak ve kazanması durumunda Y. Bayramiçspor’un Çanakkale Belediyespor (B) takımı ile yapacağı maçın sonucunu bekleyecek. Sonuçlara göre grubunda birinci ya da ikinci olarak yarı final maçlarına devam edecek.

Sultanlarımız bu gün az sayıda da olsa seyircilerinin önünde maça kararlı çıktı. İlk andan itibaren rakibine üstünlük kuran sultanlarımız taraftarının da desteği ile ilk seti 25-21 alarak rakibine sezonun set kaybını yaşattı.

Set vermeye alışık olmayan konuk takım ikinci sette maça tutunmaya çalıştıysa da set 25-22 sultanlarımızın galibiyeti ile bitti.

Şu ana kadar hiç set vermeyen rakibine üst üste 2 set verdiren sultanlarımız üçüncü sete hızlı başlayarak durumu 15-5’e kadar getirdi. Y. Bayramiçspor hiç olmazsa bir set diyerek maça asılsa da sultanlarımız seti 25-19 ve maçı 3-0 alarak hepimizi mutlu etti.

Sultanlarımızın hepsi bu gün harika oynadı. Takım olarak boy ortalaması en kısa takım olan sultanlarımız dan bir tanesi bu gün oynadığı oyunla ayrı bir övgüyü hak etti. Tüm kızlarımızın harikalar yarattığı maçta 6 numara ile oynayan Cemre KÖRPINAR kısacık boyuna rağmen dokunduğu her topa can verdi. Fileye yetişmeyen boyu ile smaçlar vurdu, sayılar aldı. Maçı bitiren vuruşu da yapma şansı bularak salonu ve tribünü sevince boğan Cemre bu gün oynadığı oyunla Gökçeadalıların kalbinde tüm sultanlarımız gibi yerini aldı.

Gökçeadaspor’un ligden çekilip Dardanel maçına çıkmayarak bizi hüzne boğduğu bu gün rakibine ilkleri yaşatarak galip gelen sultanlarımızı TEBRİK EDER YARI FİNAL MAÇLARINDA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERİZ.

SPORTİF BAŞARILARI İLE GÖKÇEADALILARI MUTLU EDEN AKADEMİSPOR’UN BAŞKANINDAN YÖNETİCİSİNE, HOCASINDAN OYUNCULARINA, SEYİRCİSİNDEN SEVENLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 1201 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir