Güncel

TARAMA SIRASI 3 VE 4. SINIFLARDA

Çanakkale gençlik ve Spor İl Müdürlüğü pandemi nedeniyle 2 yıl yapamadığı tarama testlerini bugün Gökçeada’da yaptığı çalışma ile tamamladı.

21 Şubat tarihinde 5. Sınıflar için yapılan tarama testlerini haber yapmıştık “https://gokceadaninsesi.com/genclik-ve-spor-il-mudurlugu-gokceada-taramasini-gerceklestirdi/” bugünde 3. Ve 4. Sınıflar için gerçekleştirerek tamamladı. Bugün yapılan tarama testleri ile adamızda süresi geldiği için test olmayan öğrencimiz kalmadı.

2020 yılında 3. Sınıfta olan ve tarama testinden geçmesi gereken (bugün 5. Sınıflar) öğrenciler 21 şubat tarihinde, 2021 yılında 3. Sınıf olan ve tarama testinden geçmesi gereken (bugün 4. Sınıflar) ve şimdi 3. Sınıf olan öğrencilerde bugün tarama testinden geçerek 2 yıllık pandemiden açığı kapattı.

Tarama testinden geçecek öğrenciler öğretmenleri eşliğinde kapalı spor salonuna giderek sıra ile tarama testlerini yaptırdılar.

Test için sırası gelen öğrencilerin kurulan istasyonlarda verileri alınarak spora yatkınlıkları ölçüldü. Bu ölçümler sonucu desteklenecek öğrenciler (yatkınlığı olan spor alanına göre) belirlenecek.

Yapılan bu uygulama geleceğin sporcularımızı küçükken ortaya çıkarmak ülkemizin şampiyonlarını yaratmak açısından çok önemli. Ülkemizin sporda ulaşacağı başarılara katkı sağlayacak bu uygulamaya yaptığımız tanıklığı siz değerli okuyucularımız ile paylaşmanın mutluluğu bize yetiyor. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Total Page Visits: 755 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir