TEMİZ KALEKÖY LİMANI İÇİN BAŞKAN DÜMENE GEÇTİ

Kaleköy Limanının hemen çıkışında bulunan fosseptik deşarj borularının deniz dibinde olması gerekirken suyun yüzüne doğru kalkması nedeniyle pisliğin limanı tehdit ediyor olması Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’i harekete geçirdi.

Perşembe günü dalgıçlar ile yaptığı toplantıda destek sözü alan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra bugün dümene geçerek çalışmanın startını verdi.

Çözülmesi gereken sorun fosseptik deşarj borularının Kaleköy Limanının hemen çıkışında denize akmasından ve boruların bağlantılarının zamanla koparak yukarı kalkmasından dolayı oluşan koku ve pisliğin giderilmesi.

Sorunun tespiti ve çözüm önerilerinin sonucunda hızla verilen karar gereği, Gökçeadalı dalgıçların da destek sözü ile deşarj çıkış noktasının acil olarak daha derine ve liman çıkışının daha uzak bir noktaya taşınması.

Hazırlıkların tamamlanması ve gerekli malzemelerin ada dışından temin edilişi ile birlikte bu gün sabahın erken saatlerinde gönüllüler Kaleköy’de.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN başta olmak üzere belediye personelinin bir çok elemanı ile birlikte gönüllü dalgıçlar Tuncay DENİZ, Selim KONYA, Tolga KILIÇ, Abdullah TUĞRAL, Hakan EMEÇ ve Cemal KARAKUŞ Kaleköy Limanında vinç ve borulara ağırlık yapmak üzere hazırlanan tonozları beklemeye başladılar.

Tonozlar geldi, denize indirildi, boruların uzatılacağı hat belirlenerek tonozlar belirlenen hat üzerinde dağıtıldı. Tüm bu işler daha temiz bir Kaleköy denizi için gönüllülük temelinde gerçekleştirildi. Göreve geldiği ilk günden bu yana görmeye alıştığımız Ünal ÇETİN klasiği. GÖNÜLLÜLÜK, BİRLİKTELİK VE İMECE ÇALIŞMASI.

Bütün gün aralıksız tekne kullanan Ünal Başkana tonozları taşıyan tekneyi kullanırken sorduk, başkan bu yaptığınızı Gökçeadalılara anlatır mısınız diye. Bizi kırmadı anlattı siz değerli okuyucularımız için. İYİ İZLEMELER.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN HIZLA HAREKET EDEN VE ÇÖZÜM İÇİN FİZİKSEL OLARAK ÇALIŞMAKTAN GERİ DURMAYAN BİR BAŞKANA SAHİP GÖKÇEADALILAR MUTLU VE GURURLU..

Total Page Visits: 344 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: