Güncel

TURAN BECEL GÖKÇEADA DEDİ

Arslan terbiyecisi olarak dünyanın bir çok ülkesinde gösterilerde bulunan Turan BECEL kangren olan ayağının kesilmesinden sonra 17 yıl önce yerleştiği Gökçeada’ya dönerek tedavisi ve yaşamının kalan bölümünü adada geçirmeye karar verdi.

Gökçeada’nın sevilen isimlerinden Turan BECEL ayağında ki küçük bir yaranın tedavisinde biraz ihmalkar (kendi deyimiyle) davranınca kangren olan ayağını kaybetti. Sağlığın ihmale gelmeyeceğine bir örnek olan bu olayın hikayesini Turan BECEL’in kendi ağzından dinlerken hastane odasında bile neşesinden bir şey kaybetmemiş 72 yaşında bir insanın yaşama sarılışını gözlemledik.

Turan beyin seveni çok, dolayısıyla da hastane odasında ziyaretçisi çok. Bizim bulunduğumuz saatlerde de objektifimize takılan ziyaretçileri oldu.

Turan beye neden ameliyat biter bitmez Gökçeada diye sorduk. 17 yıl önce bir karavan ile yerleştiği adayı çok sevdiğini belirten Turan BECEL sorumuza soru ile yanıt veriyor “Ben Gökçeadalı olarak başka nereye gidebilirim ki ” diyor.

Ziyaretimizde öğrendiğimiz Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN tarafından Gökçeada Sevdalısı Turan BECEL için gereken tüm desteğin sağlanacağı bilgisi Gökçeada’da yaşayanlar olarak bizi çok memnun etti.

HAYDİ GÖKÇEADALILAR, HASTANENİN 105 NOLU ODASINDA AYAĞINI KAYBETMESİNE RAĞMEN NEŞESİNİ KAYBETMEYEN GÖKÇEADA SEVDALISI BİR ZİYARETİNİZİ HAK ETMİYOR MU?

Total Page Visits: 704 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: