Güncel

TURİZM SEZONU İÇİN İŞLETMELER EĞİTİME TABİ TUTULUYOR

Gökçeada’da açılması beklenen turizm sezonu için işletmelerin eğitimine devam ediliyor. Gökçeada TSM (Toplum Sağlığı Merkezi) ve Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile oluşturulan eğitim ekibi köy köy dolaşarak eğitim veriyor.

COVİD19 ile mücadele kapsamında alınan önlemler nedeniyle en çok etkilenen sektörlerden biri olan turizm işletmeleri bu günlerde açılması beklenen sezon ile ilgili hazırlıklarını sürdürürken Gökçeada kaymakamlığının aldığı karar gereği işletmelerin eğitimleri de aralıksız sürüyor.

Gökçeada TSM ve Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile oluşturulan eğitim ekibi işletmelerin sezonda alması gerekli önlemler kapsamlı eğitim uygulaması için köy köy dolaşıyor.

Gökçeada TSM Başkanı Dr. Taylan ÇAKIR, Gökçeada İlçe Tarım Müdürü Mehmet KAVRUK ve İlçe Tarım Müdürlüğünde görev yapan Gıda ve Ziraat Teknikeri Vural AKAR’dan oluşan eğitim ekibine Gökçeada’nın Sesi olarak bu gün biz de katıldık. Yapılan eğitimi yakından takip ederek siz değerli okuyucularımız için görüntüledik.

Önce Eşelek Köyüne giden eğitim ekibi toplanan işletme sahiplerine köy muhtarı eşliğinde sosyal mesafe kurallarına da uygun olarak eğitim vererek uyulması gerekli kuralları anlattı ve belirlenen kuralların yazılı olduğu belgelerin de tebliğini gerçekleştirdi.

Aynı eğitimi öğleden sonra da Zeytinliköy ve Dereköy’de de gerçekleştiren eğitim ekibi günü 29 işletmenin eğitimi ile tamamladı. Eğitimde otel ve pansiyonlar için ayrı, ev pansiyonculuğu için ayrı ve gıda konusu ayrı olarak ele alındı. Her kategori için belirlenen kuralların yazılı olduğu belgeler işletme sahiplerine teslim edildi.

Ülke genelinde seyahat kısıtlamasının bitmesi ile başlaması beklenen turizm sezonunda ÖNCE SAĞLIK DİYEREK DAVRANIŞLARIMIZI BELİRLEMENİN HEM KENDİMİZ HEM GÖKÇEADA HEM DE ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR VE HERKESE SAĞLIK DOLU BİR SEZON DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 980 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir