GüncelYazarlar

TURİZMDE ”ÖZGÜRLÜK OPERASYONU”

Basından okuyoruz ki, komşu ülke Yunanistan Corona Virüs yüzünden zor günler geçirirken en önemli gelir kaynaklarından turizm için farklı bir yol izlemektedir. Neymiş bu yol diye baktığımızda;           ”Covid Turizmi” için öncelikle 70 adasında yaşayanlara aşılama sürecinde öncelik vermeye başlıyorlar, turizm sektörünü canlandırmak istiyorlar.
           

En önemli gelir kaynaklarından olan turizmi canlandırmak için Yunanistan ”Özgürlük Operasyonu” adıyla yeni bir kampanya başlatıyor. Adalarında yaşayan insanlara öncelik tanıyarak yabancı turistlere kapılarını açmayı planlıyorlar.
           

Mayıs ayı ortasından itibaren adalarında yabancı turistlere kapılarını açmak için, Yunanistan adada yaşayan turizm çalışanları, taksi şoförleri, tekne kaptanları ve bar çalışanlarına aşı yapılacağını duyurdu. Türkiye’de kısmen kapanmanın başladığı bu günlerde, Turizm Bakanlığımızın da özellikle Gökçeada ve Bozcaada’da bu tür bir öncelik sağlayarak turizm mevsimine hazırlıkta örnek adımlar atabilecek midir?
           

Halkının %13’ünü aşılayabilmiş olan Yunanistan’ın adalarına verdiği bu önceliği bizlerde adalarımız için yapamayız mı? Malum turizm sezonu yaklaşıyor. Bacasız fabrikalarımızı bizlerde çalıştırmak için bir an önce kolları sıvayalım derim.
           

İsrail aşılanmış turistleri kabul etmeye başlıyor. Yunanistan turistler için karantina zorunluğunu kaldırıyor. Muafiyet, aşılananlar ve negatif test sonucu ibraz edenler için geçerli olacağını açıklıyorlar.Ülkemiz de, Turizm gelir kaybının önüne geçmek için hızlı bir şekilde adalarımız, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Kaş, Kemer ve Antalya gibi ilk aklımıza gelen turizm merkezlerimiz için kararlar almak Turizm Bakanlığının önceliği olmalıdır.
           

Esen kalın…

Total Page Visits: 690 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir