Güncel

ÜNAL ÇETİN GESTAŞ’A GEMİ HEDİYE ETTİ

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, Gökçeadalıların bir türlü çözülemeyen ulaşım sorununa dikkat çekmek ve GESTAŞ’I protesto etmek için Çanakkale İskelesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklaması için Gökçeadalılar ile birlikte üzerinde “GÖKÇEADA” yazan bir gemi maketiyle gelen Ünal ÇETİN, GESTAŞ önünde basın mensuplarına bir açıklama yaparak Gökçeadalıların ulaşım sorununu çöz(e)meyen  ya da çözüm için adım atmayan GESTAŞ’ı protesto ettiğini ve kendilerine yanlarında bulunan gemiyi (maketini) hediye ettiğini belirtti.

Açıklamasında GÖKÇEADA-1 gemisinin 30 yıl önce yapıldığını ve defalarca kaza geçirmesi nedeniyle işlevini tam anlamıyla yapamadığını belirten Ünal ÇETİN “yeni gemi alımı için borçlanma yetkisinin de alınmış olmasına rağmen adım atılmamasını kabullenmek zorunda kalıyoruz. Sorun çözülemeyecekse ulaşım yetkisinin Gökçeada Belediyesine devredilsin” diyerek Gökçeadalıların ulaşım sorununu kendilerinin çözeceğini belirtti.

Ünal ÇETİN’in gemi maketiyle GESTAŞ önüne gelişini ve basın açıklamasını videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

İlk sefere başladığı yıllarda KABATEPE- KUZU LİMANI arasını 55 dakikada kat eden GÖKÇEADA-1 gemisinin her zaman yapamasa da sefer yaptığı günlerde aynı mesafeyi 90 dakikada alması sorunun geldiği noktayı az da olsa açıklıyor.

GÖKÇEADA’DA YAŞAYAN HEPİMİZİ İLGİLENDİREN ULAŞIM SORUNUMUZUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜMLENMESİ DİLEĞİYLE…

Total Page Visits: 697 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: