GüncelYazarlar

VAR MISIN GERÇEKÇİ OLMAYA, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN!

14 Mayıs seçimleri yapıldı, milletvekili seçimleri bitti. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. Erdoğan kazanamadı, halkımızdan güvenoyu alamadı. Kartlar şimdi yeniden dağıtılacak. Yani, 50+1 diye bir baraj artık yok. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında milyon farklarda yok. Bir oy fazla alan kazanacak. Tek adam rejimine evet ya da hayır diyeceğimiz bir seçime gidiyoruz. 28 Mayıs’ta referandum yapacağız. Yılgınlık yok, inanç var. Umudu kaybetmek geleceği kaybetmektir.

            Gerçekçi olalım, imkansızı isteyelim. Biliyoruz ki kaybettiğimizde değil vazgeçtiğimizde yeniliriz. 14 Mayıs seçimlerinde 8,5 milyon kişi oy kullanmadı, sandığa gitmedi. Bir milyondan fazla oy geçersiz olmuştu. Sinan Oğan’ın aldığı yüzde 5,17 oranında oy var ve 18 yaşını dolduran ilk defa oy kullanabilecek yaklaşık 50 bin yeni seçmen var. Umutsuz olmak için hala bir nedeniniz var mı diye sormak isterim. Değişim istiyorsak oylarımızı kullanarak, seçime katılım oranını mutlaka yüzde 90’lardan daha fazla olması için yoğun bir şekilde çalışmamızın bilincinde olalım. Tek adam rejiminin bu ülkede biteceği inancı ile Türkiye 28 Mayıs’ta geleceğine karar verecektir. AKP ve MHP’nin 2018 seçimlerine göre oy kaybettiğini, Meclis’te çoğunluğu alsalar da bir önceki döneme göre daha güçsüz olduklarını unutmayalım.

            Durumu özetlersek, hiçbir şey için geç kalmış değiliz. Sağlam irade ve inatla mücadeleye devam. Ne yapılması gerektiğini artık daha iyi biliyoruz. Sandıklara sahip çıkıp seçimlere daha fazla katılımın olmasını sağlamalıyız. Dünyadaki örnekleri çoktur, gitmez denilen nice muktedirler ve otoriter liderler bay bay denilerek seçimle gönderilmişlerdir. Türkiye’de neden olmasın, mücadeleye devama, gerçekçi olmaya, küsmeden darılmadan mücadele etmeye. Biliyoruz ki vazgeçtiğimizde yeniliriz.

            Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim” 

Total Page Visits: 1077 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir