YAKTIĞIN IŞIK HİÇ SÖNMEYECEK

Atam, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu cumhurbaşkanı. Türk Milleti’nin birleştirici gücü… Biz ki “senin açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize” and içtik. Her kim ki senin ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kurulan bu aziz vatana kin besler ve düşmanlık ederse bilinmelidir ki kendi kanında boğulur. Merak etme atam, biz Türk Gençliği olarak muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Gençliğimiz ve tecrübesizliğimiz nedeniyle muhakkak ki yanlışımız mevcuttur. Ancak senin de dediğin gibi;

“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh da bütün vatandır.”

Bizde bu sathı müdafaa etmek için kanımızın son damlasına kadar görevimizin başında olacağız.

Peki, görevimiz ne?

Görevimiz; vatanımızı ve milletimizi en iyi şekilde korumak ve geliştirmek adına el birliği ile çalışmak…

Nasıl mı?

Gene senin dediğin gibi, biz belki seni görmedik ama senin fikrini ve hissiyatını anlıyor ve bizden sonra geleceklere en iyi şekilde aktaracak ve daimîliği sağlayacağız…

Biliyoruz ki;

Okulumuzu 10 yılda da bitirsek, hatta diplomamız olmasa da önemi yok, televizyonumuz, bilgisayarlarımız, sevdiğimiz olmada olur, önemi yok…

Çünkü “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır..!”

Ama biliyoruz ve daima söyleyeceğiz ki;

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Yazıma son verirken gene sana ait bir metne yer vermek istiyorum,

“ İşittim ki, bazı arkadaşlar yoksulluğumuz bahane ederek memleketlerine geri dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla milli meclise davet etmedim. Herkes kazasında özgürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatı ile buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağınız alır, bu şekilde Elmadağ’ına çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim!…” – Mustafa Kemal ATATÜRK

Saygılarımla, arz ederim…

Yakup AVCI
09.11.2019

Aramızdan ayrılışının 81’inci yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Kahraman Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü milletçe şükranla yâd ediyoruz.

Her 10 Kasım’da gönlümüzde oluşan hüzne rağmen, O’nun temelini attığı modern Türkiye’nin daha da yükselmesi için çalışıyor olmanın engin huzurunu yaşamakta, Aziz Milletimizin hür, medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idealini idame ettirmenin gururunu taşımakta, bugünün ve geleceğin Güçlü Türkiye’sinin tesisi yolunda azim, cesaret ve kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Türk Milleti olarak Atatürk ve silah arkadaşlarının inanç, cesaret ve Vatan aşkını daima örnek almakta, dün Devletimizin bekası ve Milletimizin istiklâli için ortaya koyduğu “imkânı olan değil imanı olan kazanır” ifadesinde vücut bulan Milli Mücadele ruhunu yüreklerimizde muhafaza etmekteyiz.

Şanlı Gazi’nin, Kahraman Silah Arkadaşlarının ve topyekûn Milletimizin mücadele ruhundan, şerefli tarihimizdeki sayısız örneklerden aldığımız feyz ile içeride ve dışarıda ülkemiz üzerinde uygulanmaya çalışılan hain planları her ne pahasına olursa olsun bozup tarihin tozlu raflarına kaldıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bedenini ve kanını Vatan toprağına katık eden şan ve şeref abidesi Şehit ve Gazilerimizin mukaddes emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası uğrunda bizlere düşen en büyük görev, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak, yüreklerinde Allah, Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak aşkı taşıyan şuurlu nesiller yetiştirmektir.

İnanıyorum ki, Necip Türk Milleti bu ulvi vazifenin ifasından asla yılmayacak, yorulmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.

https://muhtesemsozler.com/10-kasim-ataturku-anma-mesajlari/
Total Page Visits: 446 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: