Güncel

YAŞ İLE DEĞİL YAŞAMAK İLE HAK EDİLİR SOLUK

Yayınlanan ilk kitabı “VELHASIL”da ki bir şiirinde (Kancık Figür şiirinde) böyle diyor Hacer SAĞLAM. “Yaş ile değil, yaşamak ile hak edilir soluk”

Okurken daldım gittim Hacer SAĞLAM’ın imzalayarak hediye ettiği şiir kitabını. Kitabı bitirdiğimde okuduğum bir çok dizenin içinden bu dize dilime takıldı kaldı. Hala da takılı kafam bu dizeye. Soluk alıp vermek; yaşamak için bir araç mı? Yoksa yaşamı gerçek anlamda yaşayabilmek için bir hak ediş mi? İçinden çıkamıyorum.


Adamızda görev süresini tamamlayan ve bu günlerde yeni görev yerine tayin bekleyen Hacer SAĞLAM; 1989 Muğla doğumlu halen Adalet Bakanlığında hakim olarak görev yapıyor.

Bizim haberimiz Hakim Hacer SAĞLAM değil, Şair Hacer SAĞLAM ve yayınlanan ilk şiir kitabı “VELHASIL” üzerine.

2006 yılında Muğla Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra yazdığı şiirleri bir kitapta toplayan Hacer SAĞLAM, Lise Edebiyat Öğretmeni İsmail ZORBA’nın sunuş yazısı ile ilk kitabı “VELHASIL”ı yayınladı.

Kitabın yayınlandığı günlerde bir derginin yarışmasına gönderdiği fotoğraf ile adamıza 1.lik getirerek tanıtımına katkı sunan Hacer SAĞLAM yakında adamıza veda ederek yeni görev yerine gidecek.

Nisyana (unutulmak) isyan eden bir duygu fırtınasında yazıldığı belli olan şiirleri ve Gökçeada sevgisi her halinden belli olan fotoğrafları ile hafızalarımızda yer bulan genç hakimimize YENİ GÖREV YERİNDE ŞİMDİDEN BAŞARILAR. İYİ Kİ TANIDIK SENİ..


Total Page Visits: 1108 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir