YENİ METROPOLİT KYRİLLOS SYKİS GÖKÇEADA’YA GELDİ

Gökçeada-Bozcaada yeni Metropolit Kyrillos SYKİS gemiden indiği Kuzu Limanında eski Metropolit Yorgi DRAGUNİ ve Ortodoks vatandaşlar tarafından karşılandı.

Daha önce 21 mart tarihinde devir teslim töreni yapılacağı ilan edilmesine rağmen COVİT-19 önlemleri nedeniyle ertelenen törenin ne zaman yapılacağı şimdilik belirsiz.

Devir teslim töreninin ertelenmesine rağmen görevine başlayacak olan Kyrillos SYKİS 1963 Midilli doğumlu. Midilli doğumlu olmasına rağmen Ayvalık ilçemiz ile yakın bağları olan Kyrillos SYKİS Atina Üniversitesi İlahiyat Bölümünü bitirdikten sonra 1990 yılında din görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Midilli de bir kaç sene görev yaptıktan sonra İzmir Ortodoks cemaatinde görev aldı.

İzmir Aziz Vukolos Kilisesinde Episkopos rütbesini Patrik Bartholomeos’tan aldığında tarihler 2016 yılını gösteriyordu. 2016 yılından bu güne kadar fener Rum patrikliği tarafından verilen görev ile İstanbul Edirnekapı, Heybeliada ve Bursa bölgesinde hizmetlerde bulunan Kyrillos SYKİS, hizmet verdiği bölgelerde Ortodoks Hristiyan vatandaşların yanı sıra tüm halkın sevgi ve saygısını kazandığı bize ulaşan bilgiler.

TÜM FARKLILIKLARI BİR KENARA BIRAKARAK BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖN PLANDA YAŞANDIĞI GÖKÇEADA’YA YENİ METROPOLİT ATANAN KYRİLLOS SYKİS’E HOŞ GELDİN DİYOR VE GÖREVİNİN ADAMIZA HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ.

Total Page Visits: 528 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: