GüncelYazarlar

YOL

  Yol kelimesini kullandığımızda aklımıza öncelikle neler gelir. Dünü ve bugünü ile Yol kelimesinin hatırlattıklarına bakarsak hafızamızda yer eden Türkiye gerçekleri şunlardır; Örneğin, Yılmaz Güney’in senaryosunu yazdığı 1982 Cannes filim festivalinde Yol filmi ile hafızamızda yer edendir. Türk sinema tarihinde kazanılan en önemli ödüllerden birisidir. Örneğin, 60’lı 70’li yaşlarda olanların bizzat yaşadığı bir gerçektir. Türkiye devrimci hareketinin en büyük kitlesel grubuna sahip olan Devrimci Yol’dur hafızamızda yer eden.         

Türkiye siyasi hayatına baktığımızda, bu ülkede iktidardan altı sefer giden yedinci sefer Doğru Yol partisiyle tekrar iktidar olandır hafızamızda yer eden. Aynı zamanda Süleyman Demirel’in yapılan grevler, mitingler için 1968 yılında söylediği unutulmaz ”Yollar yürümekle aşınmaz” deyişidir hafızamızda yer eden.         

40’lı 50’li yaşlarda olanların hatırladığı ise 1985 den sonra Turgut Özal ve 2002 den sonra Tayyip Erdoğan döneminde yapılan paralı Yollardır hafızamızda yer eden.         

Yakın tarihe kadar yayın yapan Yol Tv vardı, Alevi canlara hitap eden ama maalesef  RTÜK tarafından kapatıldı, hafızamızda yer eden.         

Gelelim günümüz Gökçeada’sında halkımızın konuştuğu Yol sorununa. Sessiz şehir olan Gökçeadamızda, bu unvanımızı kaybetmek pahasına da olsa  yapılmak istenen, büyük ihtimal ile yaz sezonuna sarkacak bir türlü bitirilemeyen adamızın Yol sorunu daha çok konuşulacaktır, gündemi işgal edecektir.         

Unutmayalım ki; ”ASLANLAR KENDİ TARİHLERİNİ YAZANA KADAR, PALAVRALARDAN OLUŞAN AVCILARIN TARİHİ, GEÇERLİLİĞİNİ SÜRDÜRECEKTİR.” diyerek yazımıza nokta koyalım. Gelecek yazımızda buluşmak üzere esen kalın.

Total Page Visits: 943 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: