Güncel

YÜZÜNCÜ YILINDA LOZAN

Ülkemizin tapusu anlamına gelen ve karşıtları tarafından bir çok polemiğe konu edilen “Lozan Anlaşması”nın yüzüncü yılı (24 Temmuz 1923) Nusretbey Vakfı Müze Cafe’de kutlandı.

Saat 21.00 de bir araya gelen katılımcıları kutlamayı düzenleyen Nusret AVCI ve Müze Cafe emektarlarları karşılayarak yerlerine aldı.

Kutlama Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Lozan Anlaşmasının önemi ve İsmet İNÖNÜ başkanlığında ki heyetin imzalama sürecinde gösterdiği performans üzerine gerçekleşen sohbette Ulu Önder ATATÜRK’ün öngörüsü, dehası ve savaş meydanları dışında da zaferlerine devam etmesi ülkemizin kuruluşunda ki mayayı bir kez daha ortaya çıkararak 100 yıl sonra hatırlandı.

Sohbete verilen arada ve sohbet sonunda Ud’uyla katılımcılara müzik ziyafeti veren Kemal YAZGAN ve Çağdaş İmroz Yorumcuları TSM Korosu kutlamayı coşkuya dönüştürdü.

Kutlamaya katılanların bitmesini istemedikleri gece geç saatlerde sonlandırıldı. Katılımcılar Cumhuriyet düşmanları tarafından yayılmaya çalışılan safsata söylemlere (100. Yıldan sonra gizli maddelerin devreye gireceği, anlaşmanın sona erdiği ve madenlerimizi özgürce işleyebileceğimiz vb.) inandırılmaya çalışılan Cumhuriyet Sevdalısı Türk Halkı tarafından 100 yıldır yanıtlandığını ve daha nice yüzyıllarca gerektiği gibi yanıtlanacağını bir kez daha belirtmiş oldu.

TÜRKİYE’NİN TAPUSU OLAN LOZAN ANLAŞMASININ YÜZÜNCÜ DOĞUM YILI KUTLU OLSUN…

Total Page Visits: 467 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: