ZAFERİN 100. YILI (GÖKÇEADA)

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos tarihinde başlayan “Büyük Taarruz” 30 Ağustos 1922 (100 yıl önce) tarihinde düşmanın bozguna uğrayıp kaçmaya başlamasıyla (09 Eylül tarihinde İzmir’e giriş ile son bulan) kazanılan büyük zaferin 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da coşku içinde kutlandı.

Büyük zaferin 100. Yıl kutlama töreni saat 09:30 da Gökçeada Cumhuriyet Meydanında bulunan ATATÜRK Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Kışla Komutanı Topçu Binbaşı Mahir ÇELİK tarafından bizzat denetlenen hazırlıklar tamamlanıp protokolün yerini almasıyla tören başladı.

Gökçeada MTAL Md. Yardımcısı Cansu SOLMAZTEKİN tarafından sunumu yapılan törende çelenk sunumları ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız tüm katılımcılar tarafından birlikte okundu.

Gökçeada Kaymakamlığı adına Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanlığı adına Gökçeada Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mehmet Ozan EKİZ ve Gökçeada Belediyesi adına Başkan vekili Ercan İPEK çelenk sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların ardından katılımcılar ile birlikte gerçekleşen saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşımız ile kutlama törenlerinin ilk bölümü tamamlandı.

Geçit töreni başlamadan önce Gökçeada Kaymakamlığında protokol tarafından kutlama ve tebrikler kabul edildi.

Saat 11:00 de Gökçeada Cumhuriyet Savcısı Barış KOÇUM’un protokolde yerini almasıyla başlayan törende Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mehmet Ozan EKİZ ve Gökçeada Belediye Başkan vekili Ercan İPEK askeri araç üzerinde halkı selamlayarak tören alanına giriş yaptılar.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN araçtan indikten sonra katılımcıların bayramını yakın mesafeden kutlayarak protokolde yerini aldı.

Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mehmet Ozan EKİZ, Gökçeada Belediye Başkan vekili Ercan İPEK ve Gökçeada Cumhuriyet Savcısı Barış KOÇUM’un protokolde yerini almasıyla tören başladı.

Kahraman Mehmetçiklerin geçit töreni ve Üsteğmen Mehmet KAVAS tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşması katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Coşku içinde gerçekleşen saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve geçit töreni görüntülerini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Tüm tören boyunca coşkunun hiç azalmadığı görüntüler katılımcıların Büyük Zaferin 100. Yılında bitmeyen ATATÜRK sevgisi ve CUMHURİYET sevdasının belgesi olarak kayıtlarda yerini aldı.

100 YIL ÖNCE KAZANILAN BÜYÜK ZAFER İLE CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINI GERÇEKLEŞTİREN BAŞTA ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM KAHRAMANLARIMIZA SELAM OLSUN.

Total Page Visits: 410 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: